Skan oferty opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym
Od października 2018 r. zobowiązane do stosowania ustawy Pzp podmioty, inne niż centralny zamawiający, zobowiązane są do wdrożenia elektronizacji zamówień publicznych, których wartość jest szacowana na przewyższającą progi unijne. Jednym z założeń elektronizacji jest składanie ofert w formie elektronicznej. Oferty takie muszą być podpisane przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego. W praktyce wielu wykonawców przed złożeniem oferty drukuje ją, podpisuje odręcznie, a następnie skanuje i podpisuje kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Poprawność powyższego postępowania wzbudziło szereg kontrowersji i stało się przedmiotem orzecznictwa Krajowej Izby Odwoławczej, na tle którego wyodrębniły się dwa konkurencyjne poglądy.
Kwestie te rozstrzyga mec. Michał Sękowski i apl. radc. Marta Lipińska na łamach czasopisma „Zamawiający. Zamówienia publiczne w praktyce.”
https://zamawiajacy.pl/wnumerze37/
Zobacz całą publikację
Autor
Powiązane wpisy
Przeznaczenie oleju jadalnego na cele inne niż spożywcze nie wpływa na wysokość stawki VAT
Przeznaczenie oleju jadalnego na cele inne niż spożywcze nie wpływa na wysokość stawki VATCzy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie schematów podatkowych może w praktyce dotyczyć także radców prawnych i adwokatów?
Czy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie schematów podatkowych może w praktyce dotyczyć także radców prawnych i adwokatów?Wykreślenie podatnika z rejestru VAT może okazać się bezskuteczne
Wykreślenie podatnika z rejestru VAT może okazać się bezskuteczneKlauzula przeciwko unikaniu opodatkowania (GAAR). Wykładnia i stosowanie
Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania (GAAR). Wykładnia i stosowanieObawiasz się,
że ominą Cię
najważniejsze zmiany
W prawie?