dr nauk prawnych Joanna Łukaszczuk

radca prawny

Praktyki

Kontrakty cywilne i handlowe

Postępowania sądowe i arbitrażowe

Prawo pracy

Kontakt

Joanna.Lukaszczuk@gww.pl
+61 658 00 00
biuro w Poznaniu

dr nauk prawnych Joanna Łukaszczuk

radca prawny

Bioarrow
  • Doświadczenie zawodowe zdobywała od 2008 r. w dwóch poznańskich kancelariach prawnych. W swojej dotychczasowej praktyce zawodowej zajmowała się kompleksową obsługą przedsiębiorców z różnych branż, doradzając w bieżącej działalności gospodarczej oraz sporządzając i opiniując umowy oraz akty wewnątrzzakładowe. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu procesów sądowych w sprawach z zakresu prawa pracy, prawa cywilnego i gospodarczego. W latach 2008–2012 prowadziła konwersatoria z przedmiotów prawo pracy oraz polityka społeczna na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przeprowadzała również szkolenia z zakresu zagadnień prawa pracy dotyczące m.in. tematyki mobbingu oraz podstaw zatrudnienia. 

  • Specjalizuje się w prawie pracy oraz prawie cywilnym. 

  • W GWW od października 2018 roku.

Wykształceniearrow
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Prawa i Administracji, magister prawa – 2008 r.

  • Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu, aplikacja radcowska w latach 2009–2012, zakończona egzaminem radcowskim – 2012 r. 

  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Prawa i Administracji, Katedra Prawa Pracy i Prawa Socjalnego, doktor nauk prawnych – 2013 r. 
     

Publikacjearrow