Znikną balkony, powstanie mniej mieszkań. Czy taki będzie efekt walki z patodeweloperką?
Rozporządzenie, które ma pomóc w walce z patodeweloperką, ma wejść w życie wraz z początkiem 2024 r. W praktyce dotyczyć ma wprowadzenia wymogów m.in. względem budowy placów zabaw, projektowania balkonów czy ilości miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych na osiedlach.
– Problem w tym, że zmiany mają wejść w życie tak szybko, że obejmą już projektowane budynki, a nawet takie, które dostały pozwolenia na budowę. – mówi dr Martyna Sługocka z GWW.
Do jakich zmian w rzeczywistości może doprowadzić nowe rozporządzenie? Czego powinni obawiać się deweloperzy i przedsiębiorcy? Co czeka potencjalnych nabywców mieszkań?
Autor
Powiązane wpisy
Zatrudnienie cudzoziemców-studentów i absolwentów w Polsce: między uproszczeniami a zaostrzającą się kontrolą
aktualności Zatrudnienie cudzoziemców-studentów i absolwentów w Polsce: między uproszczeniami a zaostrzającą się kontrolą
Zatrudnienie cudzoziemców-studentów i absolwentów w Polsce: między uproszczeniami a zaostrzającą się kontrolą
Spadek po kolekcjonerze: opodatkowanie sprzedaży kolekcji dzieł sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich
aktualności Spadek po kolekcjonerze: opodatkowanie sprzedaży kolekcji dzieł sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich
Spadek po kolekcjonerze: opodatkowanie sprzedaży kolekcji dzieł sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich
Dokumenty chińskich władz celnych w postępowaniach prowadzonych przez polskie organy celne
aktualności Dokumenty chińskich władz celnych w postępowaniach prowadzonych przez polskie organy celne
Dokumenty chińskich władz celnych w postępowaniach prowadzonych przez polskie organy celneRezydencja podatkowa i 4 filary: projektowane zmiany w ustawie o obywatelstwie polskim
Rezydencja podatkowa i 4 filary: projektowane zmiany w ustawie o obywatelstwie polskimObawiasz się,
że ominą Cię
najważniejsze zmiany
W prawie?