Sejm uchwalił ustawę o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom
W piątek, 21 lutego, Sejm uchwalił ustawę o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Nie przyjęto poprawek Konfederacji, które dotyczyły m.in. usunięcia oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi, któremu podlegają obywatele Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy. Sejm przyjął za to poprawkę Lewicy, która przewiduje podniesienie sankcji za wykroczenia przeciwko prawom pracownika, tak aby kary za łamanie prawa przy zatrudnianiu Polaków nie były niższe niż w przypadku cudzoziemców.
O założeniach ustawy oraz o kontrowersjach wokół niej piszą dzisiaj nasze ekspertki ds. prawa pracy
ARTYKUŁ
Autorzy
Powiązane wpisy

''Roboty budowlane w zamówieniach publicznych i w kodeksie cywilnym'' publikacja r.pr. Marty Lipińskiej
''Roboty budowlane w zamówieniach publicznych i w kodeksie cywilnym'' publikacja r.pr. Marty LipińskiejWyższe kary dla pracodawców za naruszenie praw pracowniczych
Wyższe kary dla pracodawców za naruszenie praw pracowniczych
Raport na temat stosowania art. 70 § 6 pkt 1 ustawy Ordynacja podatkowa w praktyce państwowych organów podatkowych oraz organów kontroli skarbowej.
Raport na temat stosowania art. 70 § 6 pkt 1 ustawy Ordynacja podatkowa w praktyce państwowych organów podatkowych oraz organów kontroli skarbowej.
Przeznaczenie oleju jadalnego na cele inne niż spożywcze nie wpływa na wysokość stawki VAT
Przeznaczenie oleju jadalnego na cele inne niż spożywcze nie wpływa na wysokość stawki VATObawiasz się,
że ominą Cię
najważniejsze zmiany
W prawie?