Nieruchomości

doradca podatkowy, radca prawny

Rzeczpospolita 28.07.2017

Można zarobić na włoskim rynku nieruchomości

Wiele nieruchomości na południu Europy pozostaje w granicach naszych możliwości finansowych uważa Aldona Leszczyńska-Mikulska. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" opowiada dlaczego włoski rynek nieruchomości jest atrakcyjny dla Polaków i przestrzega, że subtelne na pozór różnice między prawem polskim a włoskim mogą drogo kosztować – należy zawsze skonsultować się z lokalnym doradcą prawnym i podatkowym, gdy kupujemy nieruchomość w słonecznej Italii.

doradca podatkowy, radca prawny

rp.pl | Nieruchomości.TV 02.06.2017

Brytyjski dom dla Polaka

Aldona Leszczyńska-Mikulska w video komentarzu dla Rzeczpospolita.TV wyjaśnia powody, dla których polscy inwestorzy – instytucjonalni oraz indywidualni – interesują się brytyjskimi nieruchomościami oraz zwraca uwagę na prawne i podatkowe aspekty nabycia nieruchomości na Wyspach.

doradca podatkowy, radca prawny

Rzeczpospolita 18.05.2017

Jak kupić by nie stracić na Wyspach Kanaryjskich

Trzeba uważać, gdy kupuje się nieruchomość nad morzem lub oceanem. Warto też pamiętać, że polscy rezydenci muszą płacić hiszpańskiemu fiskusowi podatek od dochodów z najmu. Rozmowa z Aldoną Leszczyńską-Mikulską o kupnie nieruchomości w Hiszpanii.

doradca podatkowy, radca prawny

rp.pl | Nieruchomości 02.05.2017

Jak kupować na Wyspach i nie podpaść fiskusowi

Aldona Leszczyńska-Mikulska wyjaśnia jak inwestować w nieruchomości na Wyspach, aby nie narazić się tamtejszemu fiskusowi. Pierwszy z artykułów związanych z inwestowaniem w atrakcyjnych miejscach Europy – perspektywa rynku brytyjskiego: Jak kupować na Wyspach? Ile trzeba mieć na podatki i koszty transakcji? Gdzie je płacić?

radca prawny, wspólnik GWW Legal

Rzeczpospolita 05.04.2016

Nie może być dowolności w nakładaniu danin publicznych

Jak wynika z orzecznictwa sądów administracyjnych, wójt czy burmistrz nie może określić w zarządzeniu opłat za zmianę przeznaczenia gruntu oddanego w użytkowanie wieczyste. A to dlatego, że żaden przepis prawa nie przyznaje organom gminy kompetencji do wprowadzania takich opłat. Stanowisko takie potwierdza m. in. wyrok WSA w Krakowie z 16 marca 2016 r. (sygn. II SA/Kr1456/14). Znaczenie tego orzeczenia wyjaśnia mec. Paweł Wójcik w rozmowie z Rzeczpospolitą.