Autorskie koszty uzyskania przychodów po stronie twórców
Po publikacjach dotyczących ulgi badawczo-rozwojowej oraz tzw. IP BOX, przedstawiamy trzecią z popularnych i możliwych do wdrożenia wśród firm z branży automatyki preferencji podatkowych – tzw. podwyższone (50%) koszty uzyskania przychodów. Przedmiotowa preferencja różni się od dwóch poprzednich tym, że zasadniczo jej beneficjentami sś nie tyle firmy ją stosujące, lecz twórcy zatrudnieni przez te firmy. Dzięki zastosowaniu podwyższonych kosztów uzyskania przychodów ich wynagrodzenie netto może być istotnie wyższe.
Uwaga! Ochronie autorskiej podlegają nie tylko te utwory, które uzyskały już kształt ostateczny, lecz również wszelkie szkice, projekty, plany, wstępne wersje itp.
Artykuł został opublikowany w magazynie Automatyka 7-8/2021.
Zobacz całą publikację
Autor
Powiązane wpisy
Przeznaczenie oleju jadalnego na cele inne niż spożywcze nie wpływa na wysokość stawki VAT
Przeznaczenie oleju jadalnego na cele inne niż spożywcze nie wpływa na wysokość stawki VATCzy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie schematów podatkowych może w praktyce dotyczyć także radców prawnych i adwokatów?
Czy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie schematów podatkowych może w praktyce dotyczyć także radców prawnych i adwokatów?Wykreślenie podatnika z rejestru VAT może okazać się bezskuteczne
Wykreślenie podatnika z rejestru VAT może okazać się bezskuteczneKlauzula przeciwko unikaniu opodatkowania (GAAR). Wykładnia i stosowanie
Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania (GAAR). Wykładnia i stosowanieObawiasz się,
że ominą Cię
najważniejsze zmiany
W prawie?