Za co będzie można stracić dotację – definicja nieprawidłowości
Rozpoczyna się wydatkowanie środków unijnych z nowej perspektywy finansowej 2014-2020. Grzegorz Karwatowicz – ekspert w zakresie pomocy publicznej oraz funduszy unijnych GWW – wyjaśnia, jak uniknąć odmowy przyznania dofinansowania z UE, a następnie zapobiec konieczności zwrotu już pozyskanych środków.
ŚRODKI UNIJNE I POMOCOWE | Perspektywa finansowa 2014-2020
– Aby uniknąć odmowy przyznania dofinansowania z UE, a następnie zapobiec konieczności zwrotu już pozyskanych środków, należy dokładnie przyjrzeć się unormowanej w prawie wspólnotowym kwestii naruszeń, które mogą stać się przyczyną negatywnych konsekwencji dla beneficjentów. – Grzegorz Karwatowicz wyjaśnia, jak należy rozumieć pojęcie „nieprawidłowości".
Artykuł ukazał się w listopadowym numerze "Finansów Publicznych" (miesięcznik służb finansowo-księgowych jednostek sektora finansów publicznych) w SPECJALNEJ RUBRYCE dedykowanej zagadnieniom dot. nowej perspektywy UE.
Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.
Powiązane wpisy
Przeznaczenie oleju jadalnego na cele inne niż spożywcze nie wpływa na wysokość stawki VAT
Przeznaczenie oleju jadalnego na cele inne niż spożywcze nie wpływa na wysokość stawki VATCzy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie schematów podatkowych może w praktyce dotyczyć także radców prawnych i adwokatów?
Czy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie schematów podatkowych może w praktyce dotyczyć także radców prawnych i adwokatów?Wykreślenie podatnika z rejestru VAT może okazać się bezskuteczne
Wykreślenie podatnika z rejestru VAT może okazać się bezskuteczneKlauzula przeciwko unikaniu opodatkowania (GAAR). Wykładnia i stosowanie
Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania (GAAR). Wykładnia i stosowanieObawiasz się,
że ominą Cię
najważniejsze zmiany
W prawie?