Wspólnotowe regulacje w zakresie udzielania zamówień publicznych. Beneficjenci środków unijnych
Zasady udzielania zamówień publicznych przez podmioty niebędące zamawiającymi w świetle ustawy Prawo zamówień publicznych w przypadku zadań współfinansowanych ze środków unijnych.
Jednym z najważniejszych obowiązków beneficjentów otrzymujących środki z funduszy Unii Europejskiej jest realizacja prowadzonych przez nich projektów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Szczególne miejsce zajmują tutaj przepisy kształtujące normy udzielania zamówień publicznych.
Mając na uwadze kryterium podmiotowe, beneficjentów realizujących projekty dofinansowane z funduszy strukturalnych oraz Funduszu Spójności możemy podzielić na zamawiających, o których mowa w ustawie Prawo zamówień publicznych (dalej: pzp) oraz na podmioty niebędące zamawiającymi w myśl tej ustawy.
Jeżeli chodzi o beneficjentów będących zamawiającymi zgodnie z przepisami pzp, realizacja przez nich procedur zamówień publicznych nie budzi wątpliwości. Beneficjenci ci udzielają zamówień publicznych zgodnie z dyspozycjami ustawy. Jeżeli zaś chodzi o udzielanie zamówień publicznych przez beneficjentów niebędących zamawiającymi w myśl pzp, to kwestia udzielania przez nich zamówień jest niejednoznaczna oraz budząca pewne wątpliwości…
Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.
Powiązane wpisy

''Roboty budowlane w zamówieniach publicznych i w kodeksie cywilnym'' publikacja r.pr. Marty Lipińskiej
''Roboty budowlane w zamówieniach publicznych i w kodeksie cywilnym'' publikacja r.pr. Marty LipińskiejWyższe kary dla pracodawców za naruszenie praw pracowniczych
Wyższe kary dla pracodawców za naruszenie praw pracowniczychSejm uchwalił ustawę o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom
Sejm uchwalił ustawę o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom
Raport na temat stosowania art. 70 § 6 pkt 1 ustawy Ordynacja podatkowa w praktyce państwowych organów podatkowych oraz organów kontroli skarbowej.
Raport na temat stosowania art. 70 § 6 pkt 1 ustawy Ordynacja podatkowa w praktyce państwowych organów podatkowych oraz organów kontroli skarbowej.Obawiasz się,
że ominą Cię
najważniejsze zmiany
W prawie?