Przełom dla przedsiębiorców korzystających z nowych technologii
Do połowy 2021 roku planowane jest wprowadzenie do polskiego porządku prawnego nowej konstrukcji – ulgi na robotyzację, która będzie miała zastosowanie dla płatników PIT i CIT. Podatnicy będą mogli skorzystać z preferencyjnej stawki podatku, jeśli prowadzą działalność przemysłową (produkcyjną).
Kto będzie mógł skorzystać z ulgi na robotyzację i jakie korzyści podatkowe przyniesie przedsiębiorcom?
Artykuł Mariusza Tkaczyka, opiekuna praktyki podatek dochowy oraz Olgi Sulewskiej.
https://www.prawo.pl/podatki/ulgi-na-nowe-technologie-i-robotyzacje-opinia-gww,505823.html
Powiązane wpisy

Podatek od pustostanów - "To miasto musi wykazać, że lokal nie służy celom mieszkaniowym"
Podatek od pustostanów - "To miasto musi wykazać, że lokal nie służy celom mieszkaniowym"Przekazanie dzieła sztuki w depozyt do muzeum: wskazówki dla kolekcjonerów
Przekazanie dzieła sztuki w depozyt do muzeum: wskazówki dla kolekcjonerówNieruchomości za granicą - co może pójść nie tak?
Nieruchomości za granicą - co może pójść nie tak?Strategiczna rola WIT w handlu produktami drewnopochodnymi
Strategiczna rola WIT w handlu produktami drewnopochodnymiObawiasz się,
że ominą Cię
najważniejsze zmiany
W prawie?