Krajowy System e-faktur już działa
Uczestnicy rynku otrzymali jedno z najbardziej odważnych i zaawansowanych technologicznie narzędzi wymiany informacji o zdarzeniach gospodarczych na świecie. Mają teraz rok na dostosowanie się do jego wymogów.
Zgodnie z docelowymi założeniami ustawodawcy uczestnicy rynku otrzymają jedno z najbardziej odważnych i zaawansowanych technologicznie narzędzi wymiany informacji o zdarzeniach gospodarczych na świecie. KSeF jest platformą wymiany tych informacji, a wystandaryzowany format faktury (xml) jest ich nośnikiem. Jeśli dodamy do tego fakt, że wymiana informacji ma się odbywać praktycznie w czasie rzeczywistym, a dane będą gromadzone i przetwarzane w chmurze, to otrzymujemy prawdziwą rewolucję w dotychczasowym modelu prowadzenia biznesu. – mówi Rafał Berliński, dyrektor zarządzający Tax Insightem.
Cały artykuł został opublikowany w „Rzeczpospolitej” 3 stycznia 2022 r.
Powiązane wpisy
Już teraz inspektor pracy może zdecydować, że Twoja umowa B2B to w rzeczywistości etat
Już teraz inspektor pracy może zdecydować, że Twoja umowa B2B to w rzeczywistości etatCzy miasto może być podatnikiem akcyzy?
Czy miasto może być podatnikiem akcyzy?Nie tylko prawem... Piknik charytatywny z udziałem GWW
Nie tylko prawem... Piknik charytatywny z udziałem GWWAI w doradztwie podatkowym: koniec prostych porad, czas na ekspercką wartość
AI w doradztwie podatkowym: koniec prostych porad, czas na ekspercką wartośćObawiasz się,
że ominą Cię
najważniejsze zmiany
W prawie?