Kary finansowe w ochronie środowiska
Jedną z głównych sankcji za nieprzestrzeganie wymagań środowiskowych są kary finansowe. Dla ich określenia ustawodawca stosuje różną terminologię, nazywając je grzywną, administracyjną karą pieniężną bądź opłatą podwyższoną. Marta Banasiak bierze pod lupę zasadnicze różnice między nimi omawiające je w artykule dla Sozosfera.pl.
„Biorąc pod uwagę maksymalną możliwą wysokość sankcji administracyjnych i samego adresata obowiązku, ewentualna analiza tej problematyki powinna zostać uwzględniona przy podejmowaniu decyzji w zakresie transakcji handlowych, mających za przedmiot przedsiębiorstwo. Nie można bowiem a priori wyeliminować ryzyka przejścia tak ustalonej odpowiedzialności na następcę prawnego.” – mówi Marta Banasiak.
Link do artykułu: https://sozosfera.pl/prawo/kary-finansowe-w-ochronie-srodowiska/
Powiązane wpisy
Przeznaczenie oleju jadalnego na cele inne niż spożywcze nie wpływa na wysokość stawki VAT
Przeznaczenie oleju jadalnego na cele inne niż spożywcze nie wpływa na wysokość stawki VATCzy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie schematów podatkowych może w praktyce dotyczyć także radców prawnych i adwokatów?
Czy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie schematów podatkowych może w praktyce dotyczyć także radców prawnych i adwokatów?Wykreślenie podatnika z rejestru VAT może okazać się bezskuteczne
Wykreślenie podatnika z rejestru VAT może okazać się bezskuteczneKlauzula przeciwko unikaniu opodatkowania (GAAR). Wykładnia i stosowanie
Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania (GAAR). Wykładnia i stosowanieObawiasz się,
że ominą Cię
najważniejsze zmiany
W prawie?