Webinarium: Jak odpowiednio przygotować i opublikować sprawozdanie z realizacji strategii podatkowej?
Od tego roku wybrani podatnicy będą zobowiązani do sporządzania i opublikowania sprawozdania z realizacji strategii podatkowej za rok 2020, termin na publikacje tego dokumentu mija 31 grudnia br. Za niedopełnienie powyższego obowiązku przewidziano sankcję w postaci sięgające 250.000 PLN.
W linku znajdą Państwo więcej informacji na temat nowych obowiązków informacyjnych: http://newsletter.gww.pl/alert/Polityka-podatkowa-procedura.pdf
Niezależnie od obowiązku raportowania, który dotyczy wybranej grupy podatników, wdrożenie Polityki Podatkowej minimalizuje ryzyko odpowiedzialności karnoskarbowej członków zarządu i osób odpowiedzialnych za finanse w organizacji. Dodatkowo Polityka Podatkowa porządkuje dotychczas stosowane procedury podatnika mające zapewnić właściwą kalkulację zobowiązań podatkowych, a także wprowadza dodatkowe mechanizmy pozwalające na identyfikację i ocenę ryzyka podatkowego w odniesieniu do planowanych operacji gospodarczych.
Zalecamy rozpoczęcie działań pozwalających na właściwe zabezpieczenie procesu kalkulacji zobowiązań podatkowych, aby zdążyć z wdrożeniem niezbędnych procedur przed obowiązkami raportowymi. Dlatego zapraszamy Państwa na webinarium, podczas którego omówimy nowe obowiązki informacyjne i odpowiemy na Państwa pytania.
WEBINARIUM: Strategia Podatkowa/Polityka Podatkowa – nowe obowiązki informacyjne | 2 lutego, godz. 10.00
Obowiązują zapisy mailowe: martyna.lipinska@gww.pl
Agenda spotkania:
- Najnowsze trendy w aktywności organów podatkowych
- Nowelizacja przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych – nowe obowiązki dla podatników
- Terminy – pierwsze obowiązki w 2021 roku
- Strategia Podatkowa – co właściwie należy opublikować?
- Konsekwencje niewypełniania nowych obowiązków
- Polityka Podatkowa – podstawowy instrument zarządzania sferą rozliczeń podatkowych
- Odpowiedzialność karnoskarbowa a stosowanie Polityki Podatkowej
- Q&A
- Podsumowanie
Eksperci prowadzący spotkanie: adwokat Piotr Świstak, radca prawny Michał Taranowicz, prawnik Grzegorz Rozbrój.
Powiązane wpisy
Zwrot akcyzy od auta po zmianach od 1.04.2025 r.
Zwrot akcyzy od auta po zmianach od 1.04.2025 r.Nowy projekt ustawy o zmianie ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy
Nowy projekt ustawy o zmianie ustawy o Państwowej Inspekcji PracyAutomatyzacja pracy przy deklaracjach CIT-10 i informacji IFT
Automatyzacja pracy przy deklaracjach CIT-10 i informacji IFTPlanowane zmiany w cenach transferowych na 2026 rok
Planowane zmiany w cenach transferowych na 2026 rokObawiasz się,
że ominą Cię
najważniejsze zmiany
W prawie?