ITele©t – intelektualna rozgrywka dla przyszłych prawników
ITele©t to jeden z najbardziej znanych ogólnopolskich konkursów adresowanych do zdolnych i ambitnych studentów IV i V roku studiów prawniczych, i jedyny z Zakresu Prawa Telekomunikacyjnego, Prawa Własności Intelektualnej oraz Prawa Nowych Technologii [IT].
Celem Konkurs jest promocja studentów zainteresowanych zagadnieniami związanymi z rynkiem komunikacji elektronicznej i nowymi, dynamicznie rozwijającymi się dziedzinami prawa [nowe technologie, Internet, własność intelektualna], jak też propagowanie wiedzy w tych obszarach. Jednocześnie pozwala studentom rozwijać umiejętności logicznego myślenia, stosowania prawa w praktyce – prace oceniane są z punktu widzenia klienta-przedsiębiorcy, korzystającego z usług kancelarii prawnej – oraz sprawnego posługiwania się słowem pisanym.
– Premiujemy tych studentów, którzy rozumieją biznes. Oznacza to, że mają świadomość iż klienci kancelarii prawnych niekoniecznie posiadają specjalistyczną wiedzę prawniczą, są natomiast przede wszystkim zainteresowani uzyskaniem praktycznego rozwiązania problemu z którym przychodzą do prawnika. – mówią Organizatorzy.
Nagrodą dla najlepszego studenta jest stypendium naukowe w wysokości 10.000 zł. Ponadto wszyscy uczestnicy Konkursu, których prace zostaną wyróżnione [w tym zwycięzca] otrzymają możliwość odbycia płatnego stażu w kancelarii Grynhoff Woźny Maliński, a także atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Wydawnictwo C.H. Beck.
Aby sięgnąć po laur zwycięstwa należy do dnia 31 marca 2010 roku opracować jeden z przygotowanych przez organizatorów kazusów dostępny na stronie konkursowej.
Powiązane wpisy
Dni Otwarte w GWW Rzeszów za nami
Dni Otwarte w GWW Rzeszów za namiCIT: zbliżający się termin na złożenie informacji o wspólnikach spółki jawnej
CIT: zbliżający się termin na złożenie informacji o wspólnikach spółki jawnejAwanse w zespole doradztwa prawnego
Awanse w zespole doradztwa prawnegoAwanse w zespole doradztwa prawnego
Awanse w zespole doradztwa prawnegoObawiasz się,
że ominą Cię
najważniejsze zmiany
W prawie?