Błąd w pozwoleniu środowiskowym… i co dalej?
W procesie formułowania zapisów decyzji administracyjnej, w tym pozwoleń z zakresu ochrony środowiska, może dojść do błędów, które są możliwe do skorygowania dzięki specjalnym trybom działania przewidzianym w postępowaniu administracyjnym. Jeden z tych trybów to sprostowanie błędu.
– (…) organ administracji publicznej może z własnej inicjatywy lub też na wniosek strony postępowania, w tym adresata decyzji, dokonać korekty błędów pisarskich i rachunkowych, a także innych oczywistych omyłek zawartych w treści wydanej decyzji. Do stwierdzenia zaistnienia takich błędów oraz ich sprostowania w konkretnym rozstrzygnięciu administracyjnym może dojść w każdym czasie i możliwość dokonania odpowiedniej korekty nie jest ograniczona terminem. Skutkiem dokonania sprostowania jest przyjęcie treści decyzji w wersji skorygowanej od początku jej zaistnienia w obrocie prawnym. – mówi Marta Banasiak.
Jakie są przesłanki sprostowania błędu w przypadku pozwolenia środowiskowego, a jak to wygląda w praktyce? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem Marty Banasiak, mgr inż. ochrony środowiska, aplikant radcowski, na portalu sozosfera.pl.
Link do artykułu: https://sozosfera.pl/prawo/blad-w-pozwoleniu-srodowiskowym/
Powiązane wpisy

„Skarb kolekcjonera” – przewodnik prawno-podatkowy dla miłośników sztuki i unikatowych przedmiotów
„Skarb kolekcjonera” – przewodnik prawno-podatkowy dla miłośników sztuki i unikatowych przedmiotów
''Roboty budowlane w zamówieniach publicznych i w kodeksie cywilnym'' publikacja r.pr. Marty Lipińskiej
''Roboty budowlane w zamówieniach publicznych i w kodeksie cywilnym'' publikacja r.pr. Marty LipińskiejWyższe kary dla pracodawców za naruszenie praw pracowniczych
Wyższe kary dla pracodawców za naruszenie praw pracowniczychSejm uchwalił ustawę o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom
Sejm uchwalił ustawę o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcomObawiasz się,
że ominą Cię
najważniejsze zmiany
W prawie?