Błąd w pozwoleniu środowiskowym… i co dalej?
W procesie formułowania zapisów decyzji administracyjnej, w tym pozwoleń z zakresu ochrony środowiska, może dojść do błędów, które są możliwe do skorygowania dzięki specjalnym trybom działania przewidzianym w postępowaniu administracyjnym. Jeden z tych trybów to sprostowanie błędu.
– (…) organ administracji publicznej może z własnej inicjatywy lub też na wniosek strony postępowania, w tym adresata decyzji, dokonać korekty błędów pisarskich i rachunkowych, a także innych oczywistych omyłek zawartych w treści wydanej decyzji. Do stwierdzenia zaistnienia takich błędów oraz ich sprostowania w konkretnym rozstrzygnięciu administracyjnym może dojść w każdym czasie i możliwość dokonania odpowiedniej korekty nie jest ograniczona terminem. Skutkiem dokonania sprostowania jest przyjęcie treści decyzji w wersji skorygowanej od początku jej zaistnienia w obrocie prawnym. – mówi Marta Banasiak.
Jakie są przesłanki sprostowania błędu w przypadku pozwolenia środowiskowego, a jak to wygląda w praktyce? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem Marty Banasiak, mgr inż. ochrony środowiska, aplikant radcowski, na portalu sozosfera.pl.
Link do artykułu: https://sozosfera.pl/prawo/blad-w-pozwoleniu-srodowiskowym/
Powiązane wpisy
Przeznaczenie oleju jadalnego na cele inne niż spożywcze nie wpływa na wysokość stawki VAT
Przeznaczenie oleju jadalnego na cele inne niż spożywcze nie wpływa na wysokość stawki VATCzy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie schematów podatkowych może w praktyce dotyczyć także radców prawnych i adwokatów?
Czy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie schematów podatkowych może w praktyce dotyczyć także radców prawnych i adwokatów?Wykreślenie podatnika z rejestru VAT może okazać się bezskuteczne
Wykreślenie podatnika z rejestru VAT może okazać się bezskuteczneKlauzula przeciwko unikaniu opodatkowania (GAAR). Wykładnia i stosowanie
Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania (GAAR). Wykładnia i stosowanieObawiasz się,
że ominą Cię
najważniejsze zmiany
W prawie?