Konkurs Arbitrażowy Lewiatan
Ponadto, Zespół w którym startował Tomek uplasował się w pierwszej ósemce najlepszych drużyn. GRATULUJEMY Tomku!
Konkurs Arbitrażowy Lewiatan (KAL) należy do kategorii tzw. moot courts, popularnych w krajach anglosaskich konkursów opartych na symulacjach postępowań sądowych oraz arbitrażowych. Jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń tego typu w Polsce. Obejmuje 2 etapy: pisemny (uczestnicy muszą przygotować pozew i odpowiedź na pozew) oraz ustny (udział w symulowanej rozprawie arbitrażowej) i trwa blisko pół roku (bieżąca edycja od lutego do czerwca 2017).
Uczestnicy – aplikanci z całej Polski – wcielają się w role pełnomocników procesowych stron, opracowują strategię prowadzenia sprawy, przygotowują pisma procesowe oraz reprezentują strony podczas symulowanych rozpraw. Szczegóły pod linkiem, tutaj.
Powiązane wpisy
Komentarz ekspercki dr Martyny Sługockiej do raportu „Nieruchomości gruntowe w Polsce”
Komentarz ekspercki dr Martyny Sługockiej do raportu „Nieruchomości gruntowe w Polsce”Opinia A. Ladzińskiego - zmiany podatkowe 2025 r.
Opinia A. Ladzińskiego - zmiany podatkowe 2025 r.Trwa najlepszy czas na odzyskiwanie w e-sądzie pieniędzy z nieopłaconych faktur
Trwa najlepszy czas na odzyskiwanie w e-sądzie pieniędzy z nieopłaconych fakturŚwięta Bożego Narodzenia 2025 r.
Święta Bożego Narodzenia 2025 r.Obawiasz się,
że ominą Cię
najważniejsze zmiany
W prawie?