KONFERENCJA – zobowiązania podatkowe bez przedawnienia
W najbliższy czwartek, 12 grudnia, odbędzie się Konferencja: Zobowiązania podatkowe bez przedawnienia, podczas której zaprezentujemy Raport na temat praktyki wszczynania postępowań karnych skarbowych w celu zawieszenia biegu terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego.
Do przygotowania Raportu posłużyły dane uzyskane od urzędów kontroli skarbowej. Ich analiza doprowadziła do wniosku, że organy skarbowe bardzo rzadko decydują się na wszczęcie postępowania karnego skarbowego przed zakończeniem postępowania kontrolnego. Jakie więc okoliczności powodują, że w niektórych przypadkach do takiego wszczęcia jednak dochodzi? Czy dzieje się to zawsze wtedy, kiedy zobowiązanie podatkowe zagrożone jest przedawnieniem? Jaki jest przebieg takich postępowań karnych skarbowych?
W trakcie konferencji przedstawimy odpowiedź na zadane pytania, a zaproszeni eksperci omówią wyniki raportu. W dyskusji udział wezmą: Adam Abramowicz, Rzecznik MiŚP, Prof. UMK dr hab. Wojciech Morawski, UMK, Andrzej Ladziński, partner GWW. Konferencję organizuje Konfederacja Lewiatan, która aktywnie wspierała autorów na etapie pracy nad raportem.
Link do rejestracji na konferencję: http://ikongr.es/c/cIcAHqfB
Powiązane wpisy
W najbliższy piątek 30 maja, biura GWW będą nieczynne
W najbliższy piątek 30 maja, biura GWW będą nieczynneKonferencja TELFA w Arnhem
Konferencja TELFA w ArnhemWspieramy i popieramy inicjatywę sprawdzaMY!
Wspieramy i popieramy inicjatywę sprawdzaMY!Andrzej Ladziński o zawodzie doradcy podatkowego
Andrzej Ladziński o zawodzie doradcy podatkowegoObawiasz się,
że ominą Cię
najważniejsze zmiany
W prawie?