Ranking The Legal 500 EMEA 2022

Ranking The Legal 500 EMEA 2022

12.04.2022

Ranking The Legal 500 EMEA 2022 ogłosił wyniki swoich badań za rok 2021.

Zespół GWW został wyróżniony w kategoriach podatki, klienci indywidualni oraz technologie, media, telekomunikacja (TMT).

Wyróżnienia indywidualne otrzymali mec. mec. Aldona Leszczyńska-Mikulska, opiekun zespołu klientów indywidualnych, oraz Wacław Knopkiewicz, opiekun zespołu TMT.


PODATKI (Tier 3)
Liderzy zespołu: Artur CmochAndrzej Ladziński.
Wiodący prawnicy: Andrzej Próchnicki, Mariusz TkaczykPiotr ŚwistakMałgorzata Militz.

Klienci o naszej pracy:

„Zorientowanie na klienta, uważne, ale rzeczowe doradztwo podatkowe i jasna komunikacja”.

„Dostępność, współpraca i szybkość działania”.

„Małgorzata Militz i Piotr Świstak są bardzo otwarci, wsłuchują się w nasze doświadczenia – każdy pomysł jest dla nich potencjalnie dobry i warto go przemyśleć. Ich doświadczenie jest również bardzo cenne. Bardzo dobra komunikacja”.

Wyróżnione projekty:

  • Doradztwo prawne grupie Polsat i Polkomtelowi w zakresie podatkowych aspektów umowy sprzedaży 99,99% akcji spółki Polkomtel Infrastruktura przez te podmioty na rzecz Cellnexu Telecom.

  • Doradztwo na rzecz założycieli spółki Archicom przy zawarciu umowy sprzedaży większościowego pakietu (66,01%) akcji spółki Archicom z Echo Investment.

  • Doradztwo na rzecz grupy Cyfrowy Polsat w związku z nabyciem przez Cyfrowy Polsat 10% udziałów w spółce eObuwie.pl.


KLIENCI INDYWIDUALNI (Tier 2)
Liderzy zespołu: Aldona Leszczynska-Mikulska.
Wiodący prawnicy: Tomasz KrzywanskiTomasz Piejak.

Klienci o naszej pracy:

„Zespół jest skoncentrowany na kliencie, empatyczny i bardzo często wyprzedza rynek dzięki dobrej komunikacji”.

„Najważniejsze atuty i możliwości zespołu są następujące: pragmatyczne i bezpośrednie podejście do skutecznego dostarczania odpowiednich rozwiązań, duże doświadczenie międzynarodowe i głębokie zrozumienie specyficznych potrzeb branży”.

„Zespół ten jest doskonałym pośrednikiem między klientami a zagranicznymi kancelariami prawnymi zajmującymi się sprawami opodatkowania osób fizycznych. Zawsze zadają właściwe pytania, szukają alternatywnych rozwiązań i dobrze informują swoich klientów o wnioskach”.

Wyróżnione projekty:

  • Doradztwo na rzecz właściciela fortuny o wartości 100 mln euro przy tworzeniu struktury planowania sukcesji z wykorzystaniem prywatnej fundacji rodzinnej w Liechtensteinie.

  • Doradztwo na rzecz założyciela majątku o wartości 150 mln euro w zakresie sporządzenia złożonej listy życzeń i instrukcji, szczegółowo regulującej podział majątku pomiędzy kolejne pokolenia spadkobierców.

  • Doradztwo w zakresie relokacji rodziny z USA do Polski i związanego z tym planowania majątkowego przy współpracy z amerykańskimi doradcami.


TECHNOLOGIE, MEDIA, TELEKOMUNIKACJA (Tier 3)
Liderzy zespołu: Wacław Knopkiewicz.

Klienci o naszej pracy:

„Doskonała znajomość prawa i przepisów telekomunikacyjnych. Szybkie i rzetelne doradztwo oraz pomoc w lokalnych procedurach administracyjnych”.

„Zespół Praktyki TMT GWW posiada unikalne doświadczenie na rynku. Prawnicy GWW uczestniczą w największych projektach telekomunikacyjnych w Polsce i dzielą się swoją wiedzą z klientami. W swojej pracy wykorzystują nie tylko umiejętności teoretyczne, ale także bardzo praktyczne podejście, które jest potrzebne w biznesie. Są jednocześnie rzetelni i elastyczni, szukają rozwiązań, a nie problemów”.

„Wacław Knopkiewizc posiada wyjątkową wiedzę z zakresu prawa i regulacji telekomunikacyjnych”.

Wyróżnione projekty:

  • Doradztwo prawne w podziale INEA na hurtowe (infrastruktura) i detaliczne spółki telekomunikacyjne.

  • Doradztwo prawne klientowi w zakresie warunków dostępu do infrastruktury światłowodowej, w tym infrastruktury światłowodowej współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej.

  • Doradztwo na rzecz Urzędu Komunikacji Elektronicznej w zakresie prawnych aspektów umowy inwestycyjnej, o której mowa w art. 139a ustawy Prawo telekomunikacyjne.

Pełny ranking dostępny jest na stronie Legal 500: https://www.legal500.com/c/poland/.