Podatki

doradca podatkowy, wspólnik GWW Tax

Rzeczpospolita 06.06.2017

Konsorcja budowlane mają problem z podatkiem

Tylko lider grupy wystawia faktury z 23 proc. VAT. Inni członkowie konsorcjum rozliczają się jak podwykonawcy i stosują odwrotne obciążenie. Stanowisko fiskusa krytykuje Zdzisław Modzelewski, wskazując że nie uwzględnia ono stosunków cywilnoprawnych między członkami konsorcjum.

doradca podatkowy

Rzeczpospolita 01.06.2017

Kwestionowanie odliczeń VAT pod lupą Trybunału

Odmowa prawa odliczenia VAT od zakupów od podatników uznanych za nieaktywnych jest niezgodna z dyrektywą VAT uznał wczoraj rzecznik generalny TSUE. Jego opinia pozostaje w opozycji do stanowiska resortu finansów. Zagadnienie komentuje Małgorzata Militz, laureatka miejsca 2. w kategorii VAT w bieżącej edycji Rankingu Firm i Doradców Podatkowych DGP (marzec 2017).

doradca podatkowy, wspólnik GWW Tax

Rzeczpospolita 15.05.2017

Banki założą firmom specjalne rachunki VAT

Resort finansów opublikował projekt dotyczący podzielonej płatności (split payment), który ma zapobiegać wyłudzeniom VAT. Zdzisław Modzelewski wskazuje na obszary, które wymagają modyfikacji.

doradca podatkowy, wspólnik GWW Tax

TV.RP | #RZECZoPRAWIE 12.05.2017

Stanowisko fiskusa ws. zakupów TaxFree

Zdzisław Modzelewski w programie #RZECZoPRAWIE był gośćmi Anny Wojdy. Ekspert GWW opowiadał o praktykach fiskusa przez które sprzedawcy tracą na zwrocie podatku podróżnym oraz o tym, że przedsiębiorcy ze Wschodu coraz częściej skarżą się na problemy z systemem TaxFree.

doradca podatkowy, wspólnik GWW Tax

Rzeczpospolita 12.05.2017

Przez fiskusa firmy tracą na klientach ze Wschodu

Skarbówka żąda od sklepu zwrotu VAT, jeśli cudzoziemiec spoza UE kupi kilka sztuk tego samego towaru. Zdzisław Modzelewski wskazuje na niezgodność praktyki fiskusa w zakresie TaxFree z prawem krajowym i unijnym.