Podatki

doradca podatkowy

International Tax Review 20.09.2017

International Tax Review: liderzy branży podatkowej 2017

Małgorzata Militz otrzymała tytuł lidera w dwóch zestawieniach prestiżowego magazynu International Tax Review. Gratulujemy Małgosiu!

doradca podatkowy

Dziennik Gazeta Prawna 22.08.2017

Fiskus żąda od podatników zbyt wiele

To, że na czele polskiej spółki dostarczającej paliwo stoi Ukrainiec, a proponowana przez nią cena nie różni się od oferowanej przez niemieckiego dostawcę, nie świadczy jeszcze o niedochowaniu należytej staranności przez nabywcę. Komentarz Małgorzaty Militz do wyroku WSA w Warszawie z 17 sierpnia 2017.

doradca podatkowy, wspólnik GWW Tax

Rzeczpospolita 04.08.2017

VAT: jak sprzedawcy mają stosować procedurę Tax Free

Fiskus kwestionuje rozliczenia sklepów, jeżeli uzna, że ilość oraz częstotliwość zakupów dokonanych przez podróżnego świadczy o profesjonalnym obrocie. Zdzisław Modzelewski komentuje odpowiedź resortu na interpelację poselską dot. tego, jak sprzedawcy mają stosować zwrot VAT do podróżnych spoza UE.

doradca podatkowy, wspólnik GWW Tax

Rzeczpospolita 20.07.2017

Split payment, czyli nie taki diabeł straszny

Zdzisław Modzelewski zabiera głos w dyskusji nt. walki z oszustami VAT przy zastosowaniu mechanizmu split payment – ad vocem po lekturze felietonu Andrzeja Malinowskiego, prezydenta Pracodawców RP („Rzeczpospolita" z 17 lipca 2017).

doradca podatkowy, wspólnik zarządzający GWW Tax

Dziennik Gazeta Prawna 17.07.2017

Innowacyjni już płacą mniej. A może być lepiej

Przepisy regulujące podatki dochodowe przewidują ulgi dla podatników, którzy w ramach swojej działalności prowadzą zdefiniowane w ustawie prace badawczo-rozwojowe. Warto o tym pamiętać, bo oszczędności już teraz mogą być niemałe, a są szanse, że od przyszłego roku będą jeszcze większe – felieton podatkowy Artura Cmocha.