Inne

adwokat

Prawo zamówień publicznych. Najnowsza uchwała Sądu Najwyższego 23.11.2017

Prawo zamówień publicznych. Najnowsza uchwała Sądu Najwyższego

Agnieszka Adach omawia konsekwencje najnowszej uchwały SN w sprawie zamówień publicznych.

doradca podatkowy, radca prawny, wspólnik GWW Tax

Rzeczpospolita 10.03.2017

Walka z szarą strefą w energetyce uderza w branżę logistyczną

Prezes URE zyskał silne uprawnienia kontrolne wobec podmiotów działających na rynku paliw ciekłych, które są zwolnione z obowiązku posiadania koncesji, m.in. poprzez obowiązek ich rejestracji jako tzw. podmioty przywożące. Branża TSL jest przekonana, że jej też dotyczy obowiązek rejestracji, a uchylanie się od niego oznacza karę nawet do 2,5 mln złotych. Mec. Sebastian Gumiela oraz Jacek Arciszewski piszą, czy faktycznie po 16 stycznia 2017 jest się czego bać.


Logistyka a Jakość 31.01.2017

Chleb będzie można kupić w sobotę, a buty przymierzyć w piątek. Ograniczenie handlu w niedziele.

Ograniczenie handlu w niedziele: Przyjęcie projektu ustawy w proponowanym kształcie spowoduje wiele sprzeczności i niejasności w zakresie pracy w niedzielę. Wprowadzenie jakichkolwiek ograniczeń dotyczących pracy w niedzielę należy powiązać z odpowiednimi zmianami do Kodeksu pracy – pisze adwokat Ewelina Knapkiewicz specjalizująca się w prawie pracy i doradztwie dla branży TSL.

radca prawny

You Tube | Rzeczpospolita / TV.RP 24.03.2016

Twój podwładny pracuje dla konkurencji

VIDEO BLOG „PRAWO PRACY Z GWW” | Odcinek 10 – Gdy pracownik zdradza | Gospodarzem programu jest mec. Katarzyna Blachowicz, laureatka konkursu RISING STARS "Prawnicy – liderzy jutra 2015", kierująca praktyką prawa pracy GWW.

radca prawny

You Tube | Rzeczpospolita / TV.RP 10.03.2016

Wypowiedzenie na zwolnieniu lekarskim

VIDEO BLOG „PRAWO PRACY Z GWW” | Odcinek 9 – Wypowiedzenie na zwolnieniu lekarskim | Gospodarzem programu jest mec. Katarzyna Blachowicz, laureatka konkursu RISING STARS "Prawnicy – liderzy jutra 2015", kierująca praktyką prawa pracy GWW.