Publikacje

doradca podatkowy, wspólnik GWW Tax

Rzeczpospolita 06.06.2017

Konsorcja budowlane mają problem z podatkiem

Tylko lider grupy wystawia faktury z 23 proc. VAT. Inni członkowie konsorcjum rozliczają się jak podwykonawcy i stosują odwrotne obciążenie. Stanowisko fiskusa krytykuje Zdzisław Modzelewski, wskazując że nie uwzględnia ono stosunków cywilnoprawnych między członkami konsorcjum.

doradca podatkowy, radca prawny

rp.pl | Nieruchomości.TV 02.06.2017

Brytyjski dom dla Polaka

Aldona Leszczyńska-Mikulska w video komentarzu dla Rzeczpospolita.TV wyjaśnia powody, dla których polscy inwestorzy – instytucjonalni oraz indywidualni – interesują się brytyjskimi nieruchomościami oraz zwraca uwagę na prawne i podatkowe aspekty nabycia nieruchomości na Wyspach.

doradca podatkowy

Rzeczpospolita 01.06.2017

Kwestionowanie odliczeń VAT pod lupą Trybunału

Odmowa prawa odliczenia VAT od zakupów od podatników uznanych za nieaktywnych jest niezgodna z dyrektywą VAT uznał wczoraj rzecznik generalny TSUE. Jego opinia pozostaje w opozycji do stanowiska resortu finansów. Zagadnienie komentuje Małgorzata Militz, laureatka miejsca 2. w kategorii VAT w bieżącej edycji Rankingu Firm i Doradców Podatkowych DGP (marzec 2017).

radca prawny, doktor nauk prawnych, of counsel

Dziennik Gazeta Prawna 30.05.2017

Nie każdy konflikt uzasadnia wykluczenie wspólnika ze spółki

Wspólnicy spółki komandytowej mogą wystąpić do sądu, aby usunął z ich grona jakąś osobę. Takie wykluczenie może nastąpić, gdy po stronie takiej osoby „zaistnieją ważne powody". Dr Tomasz Burczyński wyjaśnia co w praktyce może zadecydować o wyłączeniu kogoś ze spółki.

doradca podatkowy, radca prawny

Rzeczpospolita 18.05.2017

Jak kupić by nie stracić na Wyspach Kanaryjskich

Trzeba uważać, gdy kupuje się nieruchomość nad morzem lub oceanem. Warto też pamiętać, że polscy rezydenci muszą płacić hiszpańskiemu fiskusowi podatek od dochodów z najmu. Rozmowa z Aldoną Leszczyńską-Mikulską o kupnie nieruchomości w Hiszpanii.