Obywatelstwo (potwierdzanie, nabywanie)

Mając na względzie, że Polska jest stabilną i prężnie rozwijającą się gospodarką Unii Europejskiej, potwierdzenie lub nabycie polskiego obywatelstwa ma nie tylko wartość sentymentalną. Pozwala ono także na korzystanie w pełni ze wszelkich możliwości, które daje bycie obywatelem Unii Europejskiej.

Prawnicy z zespołu Private Client doradzają osobom zmagającym się z trudnymi i skomplikowanymi sprawami związanymi z polskim obywatelstwem. Pomagamy potwierdzać obywatelstwo klientów, którzy posiadają historyczne, osobiste i gospodarcze związki z Polską. Reprezentujemy klientów w postępowaniach przed polskimi organami administracji i sądami. Koordynujemy również poszukiwania dokumentacji źródłowej w polskich zbiorach archiwalnych.

Mamy doświadczenie w szczególności w doradzaniu obywatelom Izraela ubiegającym się o  polskie obywatelstwo. Nasi prawnicy doradzali również osobom z pozostałych części świata, w tym między innymi ze Stanów Zjednoczonych, Peru oraz Demokratycznej Republiki Konga.

Świadczymy kompleksowe usługi obejmujące cały proces potwierdzenia lub nadania obywatelstwa rozpoczynający się od poszukiwań w polskich zbiorach archiwalnych, a kończący na otrzymaniu przez klienta polskiego paszportu. 

Aldona Leszczyńska-Mikulska
Aldona Leszczyńska-Mikulska

doradca podatkowy, radca prawny
aldona.leszczynska-mikulska@gww.pl