Gospodarka odpadami

Praktyka GWW w zakresie gospodarki odpadami została zapoczątkowana na początku 2011 roku w związku z rosnącym zainteresowaniem tym aspektem ochrony środowiska. W tym okresie zgromadziliśmy szereg doświadczeń związanych przede wszystkim z infrastrukturą do zbierania, magazynowania oraz odzysku i przetwarzania odpadów.
 
Zespół GWW dedykowany do obsługi podmiotów działających w tej branży ma charakter interdyscyplinarny. Oprócz specjalistów zajmujących się ściśle pojmowaną gospodarką odpadami, np. pozwoleniami zintegrowanymi, w jego skład wchodzą prawnicy m.in. praktykujący w branży budowlanej oraz obsługujący postępowania sporne, a także sprawy podatkowe. Jest to uzasadnione specyfiką branży oraz nierzadko sprzecznymi interesami podmiotów w niej działających.
 
Doradzamy wiodącym podmiotom z branży skupionym w grupie kapitałowej Elemental Holding S.A. oraz Terra Recycling S.A. i ELEMENTAL S.A. m.in. w postępowaniach dotyczących wymaganych przez prawo decyzji, zezwoleń, w tym pozwolenia zintegrowanego, a także w trakcie kontroli przeprowadzanych przez organy ochrony środowiska. Nasze doświadczenie to kilkadziesiąt różnych postępowań, w których efektywnie bronimy interesów Klientów.
 
Współpracujemy również z Izbą Gospodarczą Metali Nieżelaznych i Recyklingu w sprawach dotyczących mechanizmu odwrotnego obciążenia w podatku od towarów i usług.
Joanna Sebzda-Załuska
Joanna Sebzda-Załuska

radca prawny, wspólnik zarządzający GWW Legal
joanna.sebzda-zaluska@gww.pl

Tomasz Burczyński
Tomasz Burczyński

radca prawny, doktor nauk prawnych, wspólnik GWW Tax
tomasz.burczynski@gww.pl