Proces inwestycyjno-budowlany

Specjalizujemy się w obsłudze prawnej inwestorów na każdym etapie procesu budowlanego, począwszy od wsparcia przy pozyskiwaniu wymaganych prawem opinii, uzgodnień, stanowisk i decyzji administracyjnych, poprzez doradztwo w toku prowadzenia budowy aż do jej formalnego zakończenia.
 
Wykwalifikowani prawnicy GWW należą do wąskiego grona prawników praktyków, wywodzących się z wielu organów administracji publicznej, którzy znajomość przepisów z zakresu procesu inwestycyjnego wykorzystują na co dzień we współpracy z projektantami, kierownikami budowy i inspektorami nadzoru inwestorskiego, również na placu budowy. Doświadczenie zdobyte w toku współpracy z uczestnikami procesu budowlanego sprawia, że przedstawiane naszym Klientom rekomendacje prawne nie są oderwane od realiów i uwarunkowań panujących na budowie. Jesteśmy znani z odważnych rekomendacji, których celem jest minimalizowanie wystąpienia w toku procesu inwestycyjnego ryzyk i optymalizowanie jego przebiegu.

Na co dzień uczestniczymy w wielu postępowaniach planistycznych, lokalizacyjnych, środowiskowych i budowlanych dotyczących wielu znanych i prestiżowych inwestycji, do których zaliczyć należy najwyższy wieżowiec w Polsce Sky Tower. Od wielu lat obsługujemy szereg firm deweloperskich, na rzecz których świadczymy stałe doradztwo prawne.

Ugruntowaną pozycję na rynku doradztwa prawnego potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia. W tegorocznej edycji rankingu Legal 500 GWW otrzymała rekomendację w dziedzinie prawa – Nieruchomości, Branża Budowlana, a aż 4 prawników GWW zostało wyróżnionych tytułem „prawnik rekomendowany” w ramach ww. specjalizacji.
Wacław Knopkiewicz
Wacław Knopkiewicz

radca prawny, wspólnik GWW Legal
waclaw.knopkiewicz@gww.pl

Joanna Sebzda-Załuska
Joanna Sebzda-Załuska

radca prawny, wspólnik zarządzający GWW Legal
joanna.sebzda-zaluska@gww.pl

Marek Szymanek
Marek Szymanek

radca prawny, wspólnik GWW Legal
marek.szymanek@gww.pl

 
Jacek Wilczewski
Jacek Wilczewski

radca prawny, of counsel
jacek.wilczewski@gww.pl

Paweł Wójcik
Paweł Wójcik

radca prawny, wspólnik GWW Legal
pawel.wojcik@gww.pl