Doradztwo prawne GWW przy realizacji fabryki płyt wiórowych Tanne w ramach największej inwestycji w historii Fabryki Mebli „Forte” S.A. o wartości 700 mln zł
16.04.2018

Z przyjemnością informujemy, że nasza kancelaria z sukcesem doradzała Fabryce Mebli „Forte” S.A. przy realizacji fabryki płyt wiórowych Tanne w Dubowie Pierwszym na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jest to największa inwestycja w historii Fabryki Mebli „Forte” S.A., ale również największe od kilkunastu lat przedsięwzięcie w tej branży w Europie. Jej wartość szacuje się na 700 mln zł.

Fabryka płyt wiórowych Tanne w Dubowie Pierwszym jest nowoczesną, zautomatyzowaną fabryką, która uniezależni grupę Forte od zewnętrznych dostawców płyt wiórowych, zaspokajając potrzeby fabryk mebli grupy Forte zlokalizowanych w Ostrowi Mazowieckiej, Suwałkach, Białymstoku i Hajnówce.

Projekt obejmował doradztwo prawne w toku całego procesu inwestycyjnego, w szczególności w zakresie uzyskania wymaganych prawem pozwoleń, w tym decyzji środowiskowej, pozwolenia na budowę oraz pozwolenia zintegrowanego, a także przy negocjowaniu i zawieraniu umów na zakup linii technologicznej.

Zespół tworzyli mec. Joanna Sebzda-Załuska, mec. Jakub Obiegły, mec. Dorota Chramęga i apl. r. Marta Banasiak.

W dniu 12 kwietnia 2018 r. nastąpiło uroczyste otwarcie fabryki.