Publikacje

radca prawny

Dziennik Gazeta Prawna 28.12.2009

W jaki sposób korzystać w praktyce z nienazwanych umów o świadczenie usług

Części umów o świadczenie usług nie da się zakwalifikować jako umowy nazwane, uregulowane szczegółowo przepisami. Jak zatem rozwiązywać problemy interpretacyjne dotyczące tych umów wyjaśnia radca prawny, Sylwia Graboś.

doradca podatkowy, wspólnik zarządzający GWW Tax

Dziennik Gazeta Prawna 21.12.2009

Czy kara umowna może być kosztem podatkowym

Jak pokazuje praktyka organy państwa zamiast zachęcać podatników do podejmowania działań nakierowanych na osiąganie wyższych przychodów zdają się do takich działań zniechęcać. Jaskrawym przykładem owego paradoksu jest omawiana sytuacja, w której podatnik dążący do poprawy wyniku finansowego jest karany za swoją przedsiębiorczość, pomimo że przekłada się ona bezpośrednio na wyższe podatki płacone do kasy państwa. – felieton doradcy podatkowego, Artura Cmocha.

doradca podatkowy, wspólnik zarządzający GWW Tax

Kancelaria 18.12.2009

Polscy prawnicy zdobywają świat

Interesującą karierę w międzynarodowych strukturach robi także Andrzej Ladziński. […] zajmuje się także prawem sportowym co ma swoje źródło w młodzieńczej fascynacji sportem. Jest doradcą Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Polskiej Ligi Siatkówki oraz Polskiej Ligi Koszykówki, a od trzech lat członkiem Komisji Prawnej Światowej Federacji Piłki Siatkowej [FIVB].

radca prawny

Dziennik Gazeta Prawna 15.12.2009

Tantiemy od telefonów to zły pomysł

Organizacje reprezentujące twórców i wydawców proponują, żeby aparaty cyfrowe i telefony komórkowe z aparatem obłożyć procentowymi opłatami liczonymi od ceny ich sprzedaży. Chcą w ten sposób zabezpieczyć interesy twórców związane z kopiowaniem ich utworów. Obecnie opłatom takim podlegają m.in. urządzenia służące do kopiowania i utrwalania, takie jak magnetofony, magnetowidy, kopiarki, mp3, dyski twarde oraz czyste nośniki (papier, płyty CD, DVD, itp.). Skąd więc pomysł, by kolejne urządzenia obłożyć daniną na rzecz twórców? – zastanawia się Grzegorz Antonowicz, radcy prawnego.

radca prawny

Harvard Business Review Polska 07.12.2009

Konflikt czy współpraca, czyli wyzwania dla firm w branżach regulowanych

Relacja z debaty pt. „Strategie i zarządzanie w branżach regulowanych”, która odbyła się 5 listopada 2009 r. w siedzibie Polskiej Rady Biznesu. –"W Polsce brakuje instytucji, która byłaby w stanie zdefiniować interesy określonych grup społecznych i regulować je w sposób strategiczny. Dlatego tak dużo zależy od poszczególnych organów regulacyjnych, a nawet poszczególnych osób" – wyjaśnia mecenas Piotr Woźny, uczestnik debaty.