Tomasz Maliński

radca prawny of counsel Warszawa

Swoją główną praktykę prawniczą prowadzi w obszarze prawa handlowego i cywilnego, a w szczególności zajmuje się transakcjami korporacyjnymi oraz finansowaniem przedsięwzięć gospodarczych. Był zaangażowany w liczne projekty prywatyzacyjne; transakcje typu joint-venture; fuzje i nabycia oraz projekty inwestycyjne realizowane przez inwestorów z segmentu private equity.

Rozwinął również kompetencję w zakresie własności intelektualnej (to jest prawa autorskiego, własności przemysłowej i nieuczciwej konkurencji) oraz prawa nowych technologii, w którym to obszarze zajmuje się projektami outsourcingowymi; transferem technologii; wdrożeniami systemów IT; licencjonowaniem systemów komputerowych; sporami dotyczącymi funkcjonowania w Internecie oraz domen internetowych oraz kwestii związanych z przetwarzaniem i ochroną danych osobowych.

Jest również zainteresowany problematyką sporów i zarządzania konfliktami. Zajmuje się zarówno prowadzeniem negocjacji prawniczych jak również rozwiązywaniem konfliktów przy pomocy mediacji i innych alternatywnych metod rozwiązywania sporów. Odbył szkolenia teoretyczne i praktyczne w zakresie mediacji i praktykuje jako profesjonalny mediator współpracujący z kilkoma niezależnymi ośrodkami mediacyjnymi.

17 marca 2015 r. mec. Tomasz Maliński objął funkcję Dyrektora Ośrodka Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

Zdobywał wykształcenie prawnicze na prestiżowych uczelniach w kraju i zagranicą, to jest Uniwersytecie Warszawskim (magister prawa oraz studia podyplomowe w zakresie mediacji i innych alternatywnych metod rozwiązywania sporów); University of Cambridge/St. John’s College (LLM); oraz Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (studia podyplomowe w zakresie prawa autorskiego i własności intelektualnej).

Swoją praktykę prawniczą prowadził najpierw jako starszy prawnik i of cousel w warszawskim i londyńskim biurze międzynarodowej kancelarii prawnej Allen&Overy (1992-2005); następnie w ramach własnej praktyki prawniczej (2005-2007), a od 2007 jako wspólnik GWW, pierwotnie jako komplementariusz i wspólnik współzarządzający kancelarii (2007-2010), a następnie jako wspólnik koordynujący jej praktykę korporacyjną.

Od szeregu lat nominowany przez międzynarodowe instytucje rankingowe, takie jak Chambers & Partners  oraz The Legal 500, jako „prawnik indywidualnie rekomendowany” w obszarach Corporate/M&A oraz Private Equity. 

Publikacje

Rzeczpospolita 11.07.2008

Prawnik powinien znać się na biznesie

Zrozumienie potrzeb klienta to gwarancja zbudowania i utrzymania satysfakcjonujących relacji. Wówczas kancelaria ma szansę zapewnić sobie ich lojalność i zdobyć przewagę konkurencyjną. - uważa Tomasz Maliński.

Tomasz Maliński

tomasz.malinski@gww.pl
+48 22 212 00 00

Zakres praktyki

  • prawo ochrony konkurencji i konsumentów
  • prawo procesowe cywilne
  • prawo cywilne
  • prawo pracy
  • prawo spółek / fuzje i przejęcia
  • prawo własności intelektualnej
  • prawo mediów