Kamil Szczęsny

adwokat Warszawa

W GWW zajmuje się sprawami z zakresu prawa podatkowego i administracyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem podatków i opłat lokalnych oraz procedury podatkowej, jak również egzekucji administracyjnej. Ponadto prowadzi postępowania karne i karno-skarbowe.
 
Finalista konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna oraz wydawnictwo Wolters Kluwer SA. W 2016 roku znalazł sie w gronie najlepszych doradców podatkowych, zajmując miejsce 2. w kategorii „podatki i opłaty lokalne" (Ranking Firm i Doradców Podatkowych, Dziennik Gazeta Prawna, 2016).
 
W GWW od kwietnia 2008 roku.
 
Publikacje prawnika
 
E-postępowanie podatkowe w praktyce, Biblioteka Finanse Publiczne, wydawnictwo Presscom, 2017 – Publikacja porusza kwestie związane z postępowaniem podatkowym przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych. Więcej na stronach wydawnictwa Presscom, tutaj link.

Orzecznictwo w sprawach podatkowych. Komentarze do wybranych orzeczeń, pod redakcją prof. dr hab. Bogumiła Brzezińskiego, Komentarze Orzecznicze LEX, wydawnictwo  Wolters Kluwer SA, 2016 – Publikacja zawiera analizę 31 ważnych i kontrowersyjnych wyroków w sprawach podatkowych wydanych przez sądy polskie i Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Więcej na stronach wydawnictwa Wolters Kluwer, tutaj link.
 
Publikacje

Rzeczpospolita 23.06.2017

Wyróżniamy innowacyjne pomysły, wygrane w sądach i ciekawe transakcje

W 11. edycji Rankingu firm doradztwa podatkowego GWW została laureatem dwóch kategorii – prestiżowa wygrana przed sądami oraz innowacyjne rozwiązanie. Wyboru dokonała kapituła rankingu pod przewodnictwem prof. Hanny Litwińczuk, złożona z wybitnych przedstawicieli świata nauki, autorytetów w dziedzinie prawa podatkowego oraz członków organizacji przedsiębiorców. W komentarzu do Rankingu mec. Kamil Szczęsny wyjaśnia, na czym polegały spory, które prowadził i które w ocenie Kapituły zasłużyły na wyróżnienie.

Kamil Szczęsny

kamil.szczesny@gww.pl
+48 22 212 00 00

Zakres praktyki

  • prawo procesowe karne
  • prawo karne i karne skarbowe
  • prawo podatkowe