Maciej Doktór

radca prawny Warszawa

Specjalizuje się w doradztwie prawnym świadczonym na rzecz przedsiębiorstw działających w regulowanych sektorach gospodarki, w szczególności w branży telekomunikacyjnej. 
 
Posiada duże doświadczenie w sprawach związanych z umowami dotyczącymi dostępu telekomunikacyjnego, zdobyte jeszcze podczas wieloletniej pracy w przedsiębiorstwie telekomunikacyjnym i rozwijane w ramach pracy dla GWW. Brał również udział w szeregu postępowań odwoławczych od decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, jak również postępowań prowadzonych przed tym organem. W toku kariery zajmował się również doradztwem prawnym związanym z procesem reprywatyzacji oraz z działalnością podmiotów sektora bankowego. 
Publikacje

TELKO.in 15.12.2016

Czy uchylenie decyzji MTR oznacza wsteczne rozliczenia?

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok w sprawie C‑231/15 o rozliczenie MTR pomiędzy Petrolotem a Polkomtelem. Trybunał stwierdził zgodność z unijnym prawem wstecznego skutku uchylenia decyzji MTR, stanowiącego podstawę sporu pomiędzy tymi operatorami. Radcowie prawni Rafał Duczek oraz Maciej Doktór analizują, czy i w jakim trybie wsteczne skutki uchylenia decyzji regulacyjnych mogłyby działać na gruncie prawa polskiego.

TELKO.in 19.01.2016

Dostęp do infrastruktury – wybrane zagadnienia nowych regulacji

Opublikowanie przez MC projektu nowelizacji megaustawy telekomunikacyjnej stanowi dobrą okazję do przyjrzenia się zapisom tzw. dyrektywy kosztowej, której implementację do polskiego porządu prawnego stanowi w.w. ustawa. Bez względu na ostateczny kształt megaustawy dyrektywa kosztowa i tak będzie miała swój wpływ na lokalne przepisy – piszą radcowie prawni Tomasz Proć i Maciej Doktór. Artykuł dostępny jest na portalu TELKO.in – tutaj.

Maciej Doktór

maciej.doktor@gww.pl
+48 22 212 00 00

Zakres praktyki

  • prawo ochrony konkurencji i konsumentów
  • prawo procesowe cywilne
  • prawo cywilne
  • prawo telekomunikacyjne