Krzysztof Kasprzyk

doradca podatkowy Poznań

W GWW zajmuje się obsługą klientów z branży spożywczej, paliwowej, chemicznej oraz energetycznej, w zakresie podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego.

Prowadzi na różnych etapach postępowania podatkowe, kontrolne oraz sądowo-administracyjne, w tym również dotyczące udzielenia interpretacji indywidualnych.
 
Praktykę zawodową rozpoczął w 2000 roku w jednej z firm wielkiej czwórki. Następnie, od 2004 roku przez ponad dekadę był związany z poznańską spółką doradztwa podatkowego związaną z siecią WTS Global, gdzie kierował zespołem zajmującym się doradztwem w zakresie podatku VAT oraz akcyzy. Prowadził projekty w zakresie rozliczania transakcji międzynarodowych oraz opodatkowania łańcuchów dostaw, a także rozliczenia podatkowe dla zagranicznych firm, w tym również spoza terytorium Unii Europejskiej (USA, Szwajcaria, Singapur). Zdobył rozległe doświadczenie w obsłudze polskich spółek oraz międzynarodowych koncernów z branży przemysłu ciężkiego, elektroniki, motoryzacji oraz przemysłu chemicznego. W GWW od 2015 roku.
 
Autor publikacji w dziennikach biznesowych m.in. Rzeczpospolitej i Pulsie Biznesu.

Krzysztof Kasprzyk

krzysztof.kasprzyk@gww.pl
+48 61 658 00 000

Zakres praktyki

  • prawo podatkowe

Specjalizacje

podatek od towarów i usług
podatek akcyzowy
podatki i opłaty lokalne
planowanie podatkowe
międzynarodowe prawo podatkowe
postępowania kontrolne i podatkowe
spory przed sądami administracyjnymi
zarządzanie ryzykiem podatkowym