Aldona Leszczyńska-Mikulska

doradca podatkowy radca prawny Warszawa

Specjalizuje się w międzynarodowym planowaniu podatkowym oraz międzynarodowym planowaniu spadkowym. W GWW odpowiada za doradztwo dla klientów indywidualnych, kierując zespołem Private Client. Doradza klientom w sprawach dotyczących ich majątku prywatnego, w sprawach rodzinnych i majątkowych małżeńskich.

Uczestniczyła w projektach obejmujących reorganizację prywatnych majątków, tworzenie struktur holdingowych, zbywanie biznesu, transakcje M&A, inwestycje w nieruchomości. Była również zaangażowana w procesy związane ze zmianami pokoleniowymi w firmach rodzinnych.

Klienci Aldony mieszkają, prowadzą interesy lub posiadają majątek w różnych częściach świata. Aldona doradza im w sprawach prawnych i podatkowych począwszy od tych związanych ze zmianą miejsca zamieszkania przez nabywanie nieruchomości, skończywszy na złożonych zagadnieniach prawnych dotyczących ochronny majątku.

Jest członkiem International Fiscal Association. Współpracuje z GWW od października 2016 roku.

Publikacje

Rzeczpospolita 22.03.2017

Skarbówka zajrzy na konto

Administracja skarbowa zyska nowe narzędzie walki z wyłudzeniami VAT. Istotną rolę odegra w tym współpraca z bankami. Chodzi o analizę danych pochodzących z firmowych kont. Aldona Leszczyńska-Mikulska obawia się, że przepisy będą nadużywane i osłabią pozycję przedsiębiorców w relacjach ze skarbówką.

Aldona Leszczyńska-Mikulska

aldona.leszczynska-mikulska@gww.pl
+48 606 202 206

Zakres praktyki

  • prawo procesowe cywilne
  • prawo cywilne
  • prawo podatkowe

Specjalizacje

podatki dochodowe
planowanie podatkowe
międzynarodowe prawo podatkowe
postępowania kontrolne i podatkowe