Aldona Leszczyńska-Mikulska

doradca podatkowy radca prawny Warszawa

Specjalizuje się w międzynarodowym planowaniu podatkowym oraz międzynarodowym planowaniu spadkowym. W GWW odpowiada za doradztwo dla klientów indywidualnych, kierując zespołem Private Client. Doradza klientom w sprawach dotyczących ich majątku prywatnego, w sprawach rodzinnych i majątkowych małżeńskich.

Uczestniczyła w projektach obejmujących reorganizację prywatnych majątków, tworzenie struktur holdingowych, zbywanie biznesu, transakcje M&A, inwestycje w nieruchomości. Była również zaangażowana w procesy związane ze zmianami pokoleniowymi w firmach rodzinnych.

Klienci Aldony mieszkają, prowadzą interesy lub posiadają majątek w różnych częściach świata. Aldona doradza im w sprawach prawnych i podatkowych począwszy od tych związanych ze zmianą miejsca zamieszkania przez nabywanie nieruchomości, skończywszy na złożonych zagadnieniach prawnych dotyczących ochronny majątku.

Jest członkiem International Fiscal Association. Współpracuje z GWW od października 2016 roku.

Publikacje

Rzeczpospolita 28.07.2017

Można zarobić na włoskim rynku nieruchomości

Wiele nieruchomości na południu Europy pozostaje w granicach naszych możliwości finansowych uważa Aldona Leszczyńska-Mikulska. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" opowiada dlaczego włoski rynek nieruchomości jest atrakcyjny dla Polaków i przestrzega, że subtelne na pozór różnice między prawem polskim a włoskim mogą drogo kosztować – należy zawsze skonsultować się z lokalnym doradcą prawnym i podatkowym, gdy kupujemy nieruchomość w słonecznej Italii.

rp.pl | Nieruchomości.TV 02.06.2017

Brytyjski dom dla Polaka

Aldona Leszczyńska-Mikulska w video komentarzu dla Rzeczpospolita.TV wyjaśnia powody, dla których polscy inwestorzy – instytucjonalni oraz indywidualni – interesują się brytyjskimi nieruchomościami oraz zwraca uwagę na prawne i podatkowe aspekty nabycia nieruchomości na Wyspach.

Rzeczpospolita 18.05.2017

Jak kupić by nie stracić na Wyspach Kanaryjskich

Trzeba uważać, gdy kupuje się nieruchomość nad morzem lub oceanem. Warto też pamiętać, że polscy rezydenci muszą płacić hiszpańskiemu fiskusowi podatek od dochodów z najmu. Rozmowa z Aldoną Leszczyńską-Mikulską o kupnie nieruchomości w Hiszpanii.

rp.pl | Nieruchomości 02.05.2017

Jak kupować na Wyspach i nie podpaść fiskusowi

Aldona Leszczyńska-Mikulska wyjaśnia jak inwestować w nieruchomości na Wyspach, aby nie narazić się tamtejszemu fiskusowi. Pierwszy z artykułów związanych z inwestowaniem w atrakcyjnych miejscach Europy – perspektywa rynku brytyjskiego: Jak kupować na Wyspach? Ile trzeba mieć na podatki i koszty transakcji? Gdzie je płacić?

Rzeczpospolita 22.03.2017

Skarbówka zajrzy na konto

Administracja skarbowa zyska nowe narzędzie walki z wyłudzeniami VAT. Istotną rolę odegra w tym współpraca z bankami. Chodzi o analizę danych pochodzących z firmowych kont. Aldona Leszczyńska-Mikulska obawia się, że przepisy będą nadużywane i osłabią pozycję przedsiębiorców w relacjach ze skarbówką.

Aldona Leszczyńska-Mikulska

aldona.leszczynska-mikulska@gww.pl
+48 606 202 206

Zakres praktyki

  • prawo procesowe cywilne
  • prawo cywilne
  • prawo podatkowe

Specjalizacje

podatki dochodowe
planowanie podatkowe
międzynarodowe prawo podatkowe
postępowania kontrolne i podatkowe