Dariusz Turek

radca prawny of counsel Warszawa

Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze realizacji projektów energetycznych, w tym projektów typu "greenfield" w energetyce odnawialnej i w kogeneracji, w zagadnieniach regulacyjnych, sporach regulacyjnych w sektorze energetycznym, jak również w obsłudze transakcji nabyć lub przejęć firm energetycznych.

Posiada rozległe doświadczenie w realizacji projektów energetycznych i podstawowej działalności spółek energetycznych, zdobyte w trakcie ponad 14 lat pracy w sektorze energetycznym i przy projektach w tym sektorze. W GWW od czerwca 2015 roku. W latach 2014-2009 prowadził własną praktykę specjalizującą się w obsłudze przedsiębiorstw energetycznych i inwestorów w tym sektorze. Wcześniej, przez 12 lat pracował dla międzynarodowych firm prawniczych, w tym będąc głównym prawnikiem w praktyce energetycznej w warszawskim biurze kancelarii Clifford Chance.

W latach 2008 i 2009 uznany przez Chambers Europe za jednego z wiodących prawników w energetyce – klienci docenili zwłaszcza „przetestowane w transakcjach know-how” oraz doświadczenie w projektach energetyki odnawialnej.

Radca prawny od 2003 r. W 1995 r. ukończył Wydział Prawa UW, a w 1996 r. dodatkowo uzyskał tytuł magistra prawa Cambridge University.

 

Dariusz Turek

dariusz.turek@gww.pl
+48 22 212 00 00

Zakres praktyki

  • prawo energetyczne